Füüsikaline ravi ja aparaatne füsioteraapia

Tegemist on protseduuridega, kus kasutatakse raviks füüsikalisi meetodeid – see tähendab erineva intensiivsuse ja sagedusega elektrivoolu, sooja ja külma.

Füüsikalise ravi protseduure teostavad aastakümnete pikkuse kogemusega taasturavi õde Galina , kes on oma ala tõeline tippspetsialist ning pea kümneaastase kogemusega taastusravi assistent Anna.

Meie teenuste valikusse kuuluvad:

Kuna füüsikalise ravi protseduurid kutsuvad esile muutused kudede ainevahetuses, verevoolus ja mõjutatava piirkonna lümfiringet, vähendavad valu ja alandavad turset ja lõõgastavad ülepinges olevaid lihaseid, on nende kasutusala väga laialdane:

  • Füüsikalise ravi meetodid on suurepäraseks vahendiks krooniliste liigeshaigustega kaasneva valu ja turse leevendamiseks ning liigesjäikuse vähendamiseks. Kasutatavad on nad nii iseseisva raviprotseduurina kui ka täiendusena meie füsioteraapia individuaalteenuse raames pakutavale.
  • Luumurdudest, põrutustest ja operatsioonist taastumisel on füüsikalise ravi protseduurid vajalikud turse vähendamiseks ja paranemisprotsessi toetamiseks. Kuna tegemist on passiivse teraapiaga, saab protseduuridega alustada juba siis kui patsient kannab kipsi ja ravi saab jätkata paralleelselt aktiivsete teraapiameetoditega, näiteks terapeutiliste harjutustega.
  • Lisaks ortopeedilistele haigustele kasutatakse füüsikalise ravi protseduure ka erinevate kopsuhaiguste puhul, samuti stomatoloogias ja veresoonte ravis.

Kas tegemist on ühekordse protseduuri või ravikuuriga?

Ravikuur koosneb keskmiselt 8-10 seansist sõltuvalt kasutatavast ravimeetodist ja probleemist, millega patsient teraapiasse pöördus.

Infot teraapia kestvuse kohta saab seda läbi viivalt spetsialistilt. Tänapäeval on välja töötatud spetsiaalsed teaduslikult tõestatud raviprotokollid, mis määravad ise ravi intensiivsuse ja kestvuse. Näiteks lühemad laserravi protseduurid on vaid paariminutilise kestvusega. Muda-, sooja- ja parafiinravi puhul tuleks aga arvestada 20-30 minutiga.

Milline teenus valida?

Ta oskab soovitada kõige sobivama protseduuri ja kombineerida vajadusel erinevaid protseduure ning suunata õigel hetkel edasi teiste spetsialistide poole selleks, et saavutada parim teraapiatulemus.

Julgustame ka patsiente teenusele suunavaid arste vajadusel meie õdedega konsulteerima.

Kas füüsikaline ravi on ohutu?

Mitmed füüsikalise ravi protseduurid on vastunäidustatud kõrgenenud vererõhu, südamehaiguse, diabeedi, kasvajate korral.

Kindlasti on oluline sellistest probleemidest protseduuri teostajat teavitada, et oleks võimalik teha muutuseid teraapia kestvuses, intensiivsuses, sageduses või leida alternatiivne ravimeetod, mis on patsiendile ohutu.

Kuigi suures osas on füüsikalise ravi meetodid patsiendile pigem meeldiv ja lõõgastav kogemus, soovitame neil, kel on kartus elektrivoolu ees, alustada leebemate elektriraviprotseduuriga – Deep Oscillation Personal teraapiaga või füsioteraapia individuaalteenuse raames kasutatava TENS teraapiaga.

Lisainfo ja broneerimine:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee