Terapeutiline harjutus

Ühest küljest on terapeutiline harjutus patsiendilt endalt kõige suuremat pingutust ja aega nõudev meetod, samas annab ta kõige enam iseseisvust ja on pikas perspektiivis kõige tulemuslikum.

Koos leiame sulle kõige sobivamad harjutused, mille tegemist sa naudid, mis tekitavad tunde, et oled sirgem, liikuvam, parema tasakaaluga, kätes, jalgades ja seljas on kergustunne, hingamine on vaba ja energiat on rohkem.

On ju hea tunne, kui näiteks tööpäeva jooksul tekkinud kaela- või seljavalu leevendamiseks oskad ise teha paar lihtsat harjutust, mis enesetunnet koheselt parandavad, annavad tagasi liikuvuse ja vähendavad pinget lihastes.

Peale traumat või operatsiooni on enamasti piiratud nii lihasjõud kui liigesliikuvus ja taastada saab selle järjekindla treeninguga ning õigesti valitud ja sooritatud harjutustega.

Näiteks sääreluu murrust taastumine ei lõppe kipsi eemaldamisega. See on alles taastumise esimene etapp, mille järgselt on harjutustega järkjärgult võimalik taastada liigese liikuvus, stabiilsus, asendikontoll, lihasjõud, et lõpuks naasta igapäevategevuste juurde ilma piiranguteta – olgu selleks tavaline kõnd, füüsiline töö, rahvatants või maratonijooks.

Õigesti valitud ja sooritatud terapeutilised harjutused aitavad ka vigastusi ja ülekoormust ennetada ning parandada toimetulekut igapäevategevustes:

  • Kontoritöötaja, kes võtab regulaarselt aega nö võimlemis- ja liikumispausideks, on tööl tulemuslikum ja energiat jätkub tal ka tegevusteks peale tööpäeva lõppu.
  • Noor ema, kes teeb õigesti valitud hingamis-, venitus- ja jõuharjutusi jaksab last tõsta ja kanda hoides ja tugevdades seejuures enda tervist.
  • Sportlane, kes põhitreeningule lisaks teeb sobivaid jõu-, venitus-, tasakaalu- ja koordinatsiooniharjutusi on oma alal tehniliselt osavam, saavutab paremaid tulemusi ja seejuures ennetab traumasid ja ka taastub koormusest paremini.
  • Eakas, kes treenib tasakaalu ja lihasjõudu tuleb paremini toime õues libedaga liikudes ja treppidel kõndides.

Selleks, et liigesed liiguksid, on vaja neid liigutada. Lihaste jõud kasvab jõutreeninguga, tasakaalu arendamiseks on olulised tasakaaluharjutused ja näiteks kiirust arendab eelkõige spetsiifiline kiirustreening.

Terapeutilised harjutused valib füsioterapeut arvestades kliendi võimeid, vajadusi ja eesmärke. Kui sina räägid oma soovidest, saame meie sind aidata.

LISAINFO JA BRONEERIMINE:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee