Teipimine

Kinesio- ja sporditeipimine on kõige kiirem viis ägeda valu vähendamiseks ja liigese liikuvuse või stabiilsuse arendamiseks.

Kõigil teipimise meetoditel on omad eelised ja puudused, vastavalt soovitud tulemustele on võimalik välja valida parim võimalik variant.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimisel kasutatakse spetsiaalset elastset teipi, mis tekitab erinevate nahakihtide vahel ruumi, luues sellega tingimuse paremaks verevarustuseks ja lümfiringeks.
Selline surve langus aitab lihasel vabalt kokku tõmbuda ja lõõgastuda muutes ta maksimaalselt tugevaks ja samal ajal elastseks. Kinesioteibi kasutusvõimalused on väga laialdased – teibi abil on võimalik muuhulgas korrigeerida liigese asendit ja liigutuse suunda liigeses ja vähendada turseid. Samuti saab teipi kasutada sinikate kiiremaks imendumiseks ja haavaarmide taastamiseks.

Raseduse ajal on võimalik kasutada spetsiaalseid tehnikaid kõhu toestamiseks ja pingete vähendamiseks kaelas ja alaseljas. Krooniliste liigesvaludega patsientidel aitab kinesioteipimine toime tulla kroonilise valu, turse ja liigesjäikusega.

Kinesioteip püsib nahal olenevalt kehapiirkonnast ja kasutatud tehnikast 5 päeva kuni nädal.

Sporditeipimine

Sporditeipimise puhul kasutatakse spetsiaalset mitteelastset teipi, mille ülesandeks on eelkõige liigese liikuvuse piiramine ja vigastatud piirkonna kaitsmine. Näiteks alaseljale asetatud sporditeip aitab vältida igapäevategevustes painutusi ja säilitada niinimetatud „neutraalse selja” asendit, mis võimaldab kahjustatud kudedel puhata ja taastuda. Sporditeipimist kasutatakse laialdaselt ka põlveliigese asendi korrigeerimiseks ja hüppeliigese traumadest taastumisel.

Sporditeip nahal hingata ei lase ja seetõttu püsib ta nahal päeva või isegi vaid paar tundi.

Lisainfo ja broneerimine:

Telefon: +372 333 1100
E-post: registratuur@corrigo.ee